Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkücüler Öğrenci Andını Okudu

 

Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül ve Milaslı Ülkücüler, Atapark’ta hep birlikte öğrenci andını okudu.

 

Öğrenci andına karşı çıkan kesime sert bir dille tepki veren Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş, İlhan Şimşek’in ve Milaslı Ülkücüler, Atapark’ta bir araya gelerek hep bir ağızdan öğrenci andını okudu. Andımız tartışmasıyla ilgili burada açıklamalarda bulunan Başkan Gönül, “Geçtiğimiz yıllarda gaflete düşülerek FETÖ ve PKK terör örgütlerinin baskı ve istekleri ile yasaklanan andımız geçtiğimiz günlerde Danıştay’ın oy birliği ile vermiş olduğu gerekçeli karar ile okunabilir diyerek yasağı kaldırmıştır. Fakat bu karar sonrası gerek siyasi iradenin temsilcileri gerekse de geçmişi karışık bazı isimler bir anda ortaya peydahlanmış ve andımızın okunacak olmasından fazlası ile rahatsız olduklarını sert sözlerle dile getirmişlerdir. Onlara göre andımız ırkçı, onlara göre andımız faşist bir dayatma. Sanki bin yıldır bu devlette kardeşçe yaşayan bunca insan bu günlere kolay geldi, sanki bu millet devlet olmanın bedelini hep birlikte ödemedi. Andımızın birleştirici olmaktan ziyade ve ırkçı olduğunu iddia edenler hangi ırkın milliyetçiliği peşindedirler? Önce buna cevap vermeli, samimiyet ile geçerli sebebini açıklamalıdırlar. Çok şükür ki Ülkü Ocakları olarak ülkemizin dört bir yanında ve Milasımızda dil, din, ırk ayırt etmeksizin bin yıllık kardeşlik hukuku ile andımızı haykırarak okuyoruz. Bundan rahatsız olanlar olmaya da devam edeceklerdir. Tarih Türklüğünden utananları ve Türk düşmanlığı yapanları unutmayacaktır.” diye konuştu.

“VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN!”
Andı olmayan bir milletin nesillerinin ruhsuz yetişmeye mahkûm olduğunu belirten Başkan Gönül, iktidardan öğrenci andının tekrar okullarda okutulmasını isteyerek şunları kaydetti: “Bizler nesillerimizin ‘varlığımız Türk varlığına armağan olsun’ diyerek milli şuuru kendine şiar edinmiş doğru, çalışkan ve ilkesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izi olan gençler istiyoruz. Siyasi iktidardan beklentimiz bu konudaki tutumundan vazgeçip andımızın tekrar okullarımızda öğrenciler tarafından okutulmasını sağlamasıdır. Ülkü Ocakları olarak varlığımızı adadığımız aziz vatanımız ve milletimize Rabbim’den kutlu yıllar diliyorum. Büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Ne mutlu Türküm diyene!”

 
Tarih       : 31 Ekim 2018
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur